Co to jest liposukcja i jakie daje efekty?

liposukcja kraków

Liposukcja jest to jeden z inwazyjnych zabiegów medycznych. Polega on na odsysaniu tłuszczu z ciała. Jego głównym celem jest modelowanie sylwetki wraz z zachowaniem odpowiednich proporcji ciała. Zabiegi liposukcji wykonywane są w wysoko wyspecjalizowanych gabinetach, które są przeznaczone do tego celu.

Znajdują się one w każdym dużym mieście, między innymi takim mieście jak Kraków. to najczęściej zabieg polegający na odsysaniu tłuszczu z takich elementów ciała jak brzuch, ale także uda, pośladki, kolana czy też nawet podbródek. Najczęściej wykonywanym rodzajem zabiegu jest liposukcja brzucha, ponieważ przynosi najlepsze efekty. W krótkim czasie i przy małym wysiłku efekty te są widoczne i motywują do podejmowania dalszych działań. Pobrany w czasie zabiegu tłuszcz może nawet zostać przeszczepiony w inne miejsce ciała, w zależności od potrzeb i wskazań. Oczywiście istnieją również pewne przeciwwskazania do wykonania tego rodzaju inwazyjnego zabiegu medycznego.

Zabieg liposukcji w Krakowie nie powinien być wykonany u osoby posiadającej cukrzycę, choroby serca i układu krążenia, zaburzenia krzepnięcia krwi, zaburzenia naczyniowe, a także różnego rodzaju stany zapalne skóry. Każdy zabieg medyczny to ryzyko, po którym możliwe jest wystąpienie różnego rodzaju powikłań. Wśród powikłań występujących po tym zabiegu można wymienić między innymi uszkodzenia struktury tkanek lub skóry, a także krwawienia w trakcie operacji lub po jej zakończeniu.

Mogą się także pojawić różnego rodzaju reakcje alergiczne na zastosowane podczas zabiegu leki. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Do odsysania tłuszczu używane metalowe kaniule, czyli tępe igły, przy pomocy których przeprowadzany jest zabieg. Na ciele pacjenta wykonuje się nacięcia, którymi wprowadza się igły.