Panna młoda – królowa nocy

Śliczna, najczęściej młoda kobieta, tańcząca na parkiecie u boku ukochanego mężczyzny z pięknym uśmiechem na twarzy – to właśnie obraz jak z bajki, przedstawiający pannę młodą w sukni ślubnej podczas wesela. Biała piękna suknia odznacza się na tle pozostałych gości i wyraźnie zaznacza, kto jest najważniejszy tej nocy. Przygotowując się do swojego ślubu i szukając sukni ślubnej pamiętaj, że do pełnego ubioru panny młodej potrzebne jest jeszcze kilka mniejszych, ale jakże istotnych rzeczy.

Suknia ślubna fundamentem stroju

Wybór sukni ślubnej jest niezwykle ważny. Na podstawie sukni dobierana jest cała reszta potrzebnych dodatków, dlatego ważnym jest, aby była ona dopasowana do Ciebie i Twojego charakteru.

Suknie ślubne (2024 zobacz na annakara.com) mają wiele fasonów i są szyte z różnych materiałów. To determinuje styl i wykonanie pozostałych dodatkowych. Welon czy okrycie ślubne nie mogą odstawać od sukni. Mogłoby to wywołać kiczowaty efekt, czego z pewnością panny młode wolałyby unikać. Tym samym, jeśli Twoja suknia ma koronkę to akcent koronki jest mile widziany na welonie lub bolerku.
Warto wspomnieć, że moda ślubna oferuje ostatnio zamiast welonu wybranie jedynie fascynatora lub opaski ślubnej. To już zależy tylko i wyłącznie od własnych upodobań.

Kolejna rzecz to buty. Bardzo ważny temat i można by o nim długo mówić, bo przecież wesele to głównie tańce. Teraz skupiamy na się na wyglądzie, lecz przy wyborze butów niezwykle ważna jest funkcjonalność. Musisz czuć się w nich pewnie i powinny być na tyle wygodne, żeby udało Ci się w nich wytrwać chociaż do połowy imprezy.
Wybierając buty ślubne, dość ważne jest jaką posturę ma pan młody. Panny młode, które wzrostem podobne są do swoich przyszłych mężów, z reguł decydują się na niższe buty, aby nie przerastać mężczyzny.
Buty, tak jak inne elementy odzieży, mają różne materiały. Obuwie z koronką wybierane do sukni, która nigdzie koronki nie ma, nie jest zbytnio stylowe. Ostatnie sezony pokazały, że kolor biały wcale nie jest koniecznością jeżeli chodzi o buty.

Małe, ważne rzeczy

Suknia ślubna, welon, buty, okrycie – podstawowe składniki ubioru panny młodej. Ale nie jedyne. Do kompletnego stroju brakuje jeszcze dodatków, które nadają ostatecznego kształtu.
Niezwykle ważna jest bielizna ślubna, mimo że dla gości jest zazwyczaj nie widoczna. Czasami podstawowym celem jest taki wybór bielizny, aby właśnie była niedostrzegalna lub dodatkowo wysmukliła sylwetkę – wszystko zależy oczywiście od kroju sukni ślubnej.
Nie można zapomnieć też o tradycji, podwiązka to klasyczny element ubioru panny młodej, zwykle symbolicznie ma kolor niebieski.
Innym elementem jest torebka, w której warto schować kilka podstawowych drobiazgów, które mogą poratować w kryzysowej sytuacji.

Koroną dla ostatecznego wizerunku jest biżuteria. Odpowiednio dobrana może wywołać oszałamiający efekt. Oczywiście, zasada ta może działać w obie strony, dlatego wszystkie dodatki musza być bardzo przemyślane, aby efekt końcowy nie był kiczowaty, tandetny tylko zapierał dech w piersiach.