Szkółka róż – tam kupisz najlepsze krzewy

róże ogrodowe kupione w szkółce róż

Róże to piękne i bardzo popularne kwiaty, które można spotkać statystycznie w co drugim przydomowym ogrodzie w Polsce. Ich gatunków jest więcej niż dużo. Pasjonaci tych krzewów mogą wybierać wśród róż pnących, wielkokwiatowych czy wielu innych. Gdzie wybrać się, by zdobyć najlepsze róże? Trafionym rozwiązaniem będą sadzonki róż dostępne w miejscu takim jak szkółka róż. Tam nie dość, że jest ich ogrom, to jeszcze nie trzeba się martwić o ich jakość.

Róże pnące czy wielkokwiatowe?

Róże pnące doskonale sprawdzają się przy pergolach, gdzie mają szanse na intensywny wzrost dzięki doskonale dostosowanej podporze. Róże wielkokwiatowe potrzebują sporo miejsca, gdyż biegiem czasu ich krzewy stają się gęste i dość obszerne. Duże kwiaty przykuwają uwagę i zachwycają. Krzewy róż dostępne są w wielu marketach ogrodniczych, lokalnych sklepach ogrodniczych oraz w wielu sklepach internetowych.

Szkółka róż zapewni najszerszy asortyment

Dobrym miejscem na zakup kwiatów do ogrodu jest profesjonalna szkółka róż, gdzie dostępnych jest wiele gatunków róż, również bardzo rzadkich. Wykwalifikowana obsługa doradzi na każdy etapie zakupów. Jest też opcja zrobienia zakupów w szkółce róż online. Takie rozwiązanie zapewnia na przykład Szkółka Róż Hyżowie prowadząca własny sklep internetowy. Ceny krzewów, w zależności od szkółki, mieszczą się w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za sztukę. Po zakupie warto zapoznać się z wszelkimi informacjami na temat nabytego gatunku, aby nie popełnić błędów pielęgnacyjnych.

Pielęgnacja krzewów róż

Oczywiście róże wymagają odpowiedniej pielęgnacji aby mogły regularnie kwitnąć. Bardzo duże znaczenie ma umiejętne przycinanie pędów. W tym celu warto zaopatrzyć się w poręczny sekator, który błyskawicznie pozwoli pozbyć się przekwitniętych pędów. Istotny jest również wysokiej jakości nawóz, preparat grzybobójczy oraz środek, który zapobiega wystąpieniu robaków na liściach i pękach kwiatów.